1. خانه
  2. اخبار
  3. گام بزرگ هلدینگ خلیج فارس در سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید

گام بزرگ هلدینگ خلیج فارس در سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید

نخستین رویداد توانمندسازی و حمایت از شرکت های منطقه ماهشهر در تامین نیازهای عمومی و تخصصی شرکتهای پتروشیمی به مدت 3 روز در این شهرستان محروم در استان خوزستان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ما ، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با نظر به اهمیت ایفای مسئولیت اجتماعی و شرکتی، طی دو سال گذشته  با طراحی، تدوین و اجرای پنج برنامه “حمایتی، خدمات محور و خرسندساز” گام های موثری را در توسعه پایدار و اشتغال آفرینی منطقه ماهشهر و بندر امام (ره) برداشته که از جمله آن می‌توان به برنامه توانمندسازی و تقویت کسب و کارهای کوچک، کارگاههای تولیدی اشتغال زا و طرح های خود اشتغالی در شهرستان ماهشهر در قالب سند راهبردی مسئولیت اجتماعی اشاره نمود. یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این طرح، شناسایی نیازهای شرکت‌های پتروشیمی شامل اقلام عمومی و تخصصی و توانمندسازی فعالان اقتصادی شهرستان ماهشهر برای تولید و تامین این نیاز هاست.

 در همین راستا شرکت های تابعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف توسعه و ارزش آفرینی پایدار، با محوریت شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی ماهشهر و  با همکاری فرمانداری شهرستان ماهشهر و سایر ادارات و ارکان مرتبط در سطح شهرستان، پس از اخذ مجوزهای لازم از ستاد ملی مقابله با کرونا نمایشگاه توانمند سازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای عمومی و تخصصی شرکت های پتروشیمی ماهشهر را برگزار می نمایند.

به گزارش دبیرخانه برگزاری این رویداد، برنامه‌ریزی‌های گسترده ای برای انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهای همکاری به منظور توسعه اشتغال آفرینی و رفع موانع تولید فعالان اقتصادی منطقه و توسعه واحدهای کوچک صنعتی و نیمه صنعتی در سال مانع زدایی و پشتیبانی از تولید صورت گرفته و این رویداد با حضور بیش از 100 شرکت تولیدی منطقه ماهشهر و بندر امام خمینی (ره )، شماری از بانک های اصلی و مجتمع های پتروشیمی برگزار می شود.

صنعت پتروشیمی یکی از صنایع مادر است که موجب ارزآوری و جلوگیری از خام فروشی می گردد. این صنعت از حیث کمیت و کیفیت بقدری گسترده و متنوع است که می‌توان آن را پیشروی صنعت آینده دنیا تلقی نمود. بندر ماهشهر، مهد صنعت پتروشیمی استان خوزستان بوده و  با فعالیت 25 مجتمع پتروشیمی، نقطه استراتژیک در صنعت پتروشیمی کشور است.

مسئولیت اجتماعی شرکتCorporate Social Responsibility(CSR)  ، مفهومی است که بر اساس آن شرکت ها به طور داوطلبانه تصمیم به مشارکت در ساختن یک جامعه بهتر و محیط پاکیزه تر می گیرند. در این رویکرد، بنگاه در کنارتوجه به موضوع سود، به ارزش شاخص مهم ارزش آفرینی نیز توجه کرده و توجه به اجتماع پیرامون و محیط زیست را در تعامل با گروههای ذینفع دنبال می نماید.

لازم به ذکر است، شرکت بهاران تدبیر کیش، برگزار کننده این رویداد نمایشگاهی است. این نمایشگاه از 9 تا 11 خرداد از ساعت 17 لغایت 22 در سالن تلاش شهرک بعثت شهرستان ماهشهر برپا خواهد بود.

فهرست