1. خانه
  2. اخبار
  3. سرمایه گذاری در شهرهای جدید ایران

سرمایه گذاری در شهرهای جدید ایران

همایش سرمایه‌گذاری در شهر جدید هشتگرد با رویکرد تحول پیمانکاری به شراکت در توسعه ۲۹ بهمن ماه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  همایش سرمایه‌گذاری در شهر جدید هشتگرد  با رویکرد تحول پیمانکاری به شراکت در توسعه روز دوشنبه ۲۹ بهمن ماه در محل سالن همایش‌های شهرداری شهر جدید هشتگرد با حضور حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار می‌شود.

گفتنی است موانع و تنگناهای شراکت بخش‌های عمومی و خصوصی در توسعه شهرهای جدید، اصول و معیارهای شراکت عمومی – خصوصی برای تحول، سازو کارها و الزام‌های تحول پیمانکاری به شراکت در توسعه، سازو کارها و الزام‌های تأمین مالی توسعه شهرهای جدید و شیوه‌های بهره‌گیری از ظرفیت بازار سرمایه در توسعه شهرهای جدید از محورهای اصلی این همایش به شمار می‌رود.

کرج – ایرنا – مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اعلام کرد که 129 فرصت با حجم سرمایه گذاری 35 هزار میلیارد ریال در این شهر شناسایی و مشخص شده است.

به گزارش ایرنا، داوود صفدری روز دوشنبه در نشست تخصصی سرمایه گذاری شهر جدید هشتگرد که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت : این فرصت ها در زمینه مسکن، خدمات و زیرساخت‌های شهری برای اجرا به مشارکت گذاشته می شود.
وی ادامه داد: شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در چارچوب رویکردهای قانونی آمادگی دارد
تا با تسهیل شراکت‌های عمومی- خصوصی گام موثری برای بهبود فضای این شهر بردارد.
صفدری گفت: در تلاش هستیم تا فرصت های سرمایه گذاری شهرجدید هشتگرد را تا سه ماهه دوم سال 98 به بخش خصوصی واگذار کنیم.
وی بیان داشت : قرار است تا سال 1400 تعداد 18 هزار واحد مسکونی با مشارکت بخش خصوصی در شهر جدید هشتگرد ساخته شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد افزود: از این تعداد ، امسال عملیات ساخت 13 هزار واحد آغاز شده است.
معاون امور عمرانی استانداری البرز ، همایش سرمایه گذاری و استفاده از بخش خصوصی و سرمایه گذاران را تحولی مهم برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در شهرهای جدید بخصوص شهر جدید هشتگرد دانست.
خسرو ارتقایی گفت: با توجه به اینکه قطار برقی کرج – هشتگرد در آستانه بهره برداری قرار دارد باید گام های موثر برای جذب سرمایه گذاران در این منطقه برداشته شود

.Hashtgerdic.ir

فهرست