1. خانه
  2. اخبار
  3. برگزاری نخستین رویداد بزرگ حوزه انرژی در دولت سیزدهم

برگزاری نخستین رویداد بزرگ حوزه انرژی در دولت سیزدهم

همایش و نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدید پذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با هدف کمک به رشد اقتصاد ملی، تقویت تعاملات و ایجاد رابطه تکمیلی بین حوزه انرژی با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار می‌گردد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی با اعلام این خبر گفت: به نمایش گذاشتن مزیت های بی رقیب مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جذب و میزبانی از پروژه های حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، ضمن ایجاد ارزش افزوده و جذابیت های لازم برای کلیه ذینفعان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این صنعت کلان و راهبردی، از دیگر اهداف برپایی این رویداد است.

حمیدرضا مومنی افزود: IFEEX 2021 از 3 لغایت 5 آبان ماه سال جاری در جزیره کیش با حضور و مشارکت کلیه مناطق آزاد و ویژه، شرکتهای فعال بخش دولتی و بخش خصوصی، عناصر فعال در اکوسیستم، نفت، گاز و پتروشیمی کشور با مشارکت حوزه تامین مالی و بازار سرمایه شامل حوزه بورس، بانک و بیمه در حوزه نفت،گاز، پتروشیمی و انرژی،  برگزار می‌گردد.

وی با اشاره به اهمیت نقش لجستیک و دسترسی به منابع آبی تجدید پذیر در بهره برداری موفق از پروژه های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی، اظهار امیدواری کرد، با ایفای نقش پررنگ توسط مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در «اقتصاد دریامحور» مورد تاکید مقام معظم رهبری و استفاده از تجربیات موفق دنیا، از ظرفیت ها و مزیت های این مناطق در تبدیل این صنایع به موتور پیشران اقتصاد کشور، استفاده مطلوب به عمل آید.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که این همایش بتواند با طرح مسائل، مشکلات، مزیت ها و فرصتهای موجود در صنایع انرژی کشور، زمینه را برای استفاده از تازه ترین روش ها و حفظ و صیانت از محیط زیست شکننده کشور و بکارگیری روش های نوین تامین مالی و تامین کالا و تکنولوژی مهیا نماید.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی افزود: با نگاه به تجربیات موفق دنیا در استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای توسعه حوزه انرژی و نیز بهره مندی از تجربیات ارزشمند داخلی در دهه های گذشته و نیز با حضور فعالان بازارهای مالی، سرمایه گذاران، مجموعه های نوآور و کارآفرین و سایر ذینفعان و دست اندکاران این زیست بوم، چشم انداز تازه ای منطبق با توسعه پایدار برای فعالیت در سال های پیش رو ترسیم می‌گردد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این رویداد تخصصی به نشانی www.ifeex.ir  مراجعه کنند. این رویداد بزرگ اقتصادی، توسط شرکت بهاران تدبیر کیش به عنوان یکی از شرکت های مطرح در برگزاری رویدادهای بین المللی و ملی با مشارکت سیاست گذاران، دست اندرکاران و فعالان حوزه بزرگ و تاثیرگذار انرژی، طی 3 روز در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش و مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار می شود.

فهرست