1. خانه
  2. اخبار
  3. آیفیکس 2021 با مشارکت 125 بنگاه اقتصادی برگزار شد

آیفیکس 2021 با مشارکت 125 بنگاه اقتصادی برگزار شد

استقبال ملی از سرمایه گذاری های تازه حوزه انرژی در مناطق آزاد و ویژه

 نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی موسوم به IFEEX 2021 در محل دائمی همایش ها و نمایشگاه بین المللی کیش توسط شرکت بهاران تدبیر کیش با کسب دستاوردهای قابل توجه و رضایت بخش پس از سه روز به کار خود پایان داد.

نمایشگاه رویداد آیفیکس 2021 (نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی) با حضور «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ  صنعتی و ویژه اقتصادی گشایش یافت.

این نمایشگاه متشکل از 80 غرفه و در بخش های مختلف بود که 125 شرکت سرمایه گذاری از جمله 45 شرکت دانش بنیان فعال و دارای زمینه توسعه در حوزه های حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در آن حضور داشتند.

نمایشگاه این رویداد از ساعت 17 تا 22 روزهای دوشنبه سوم تا چهارشنبه پنجم آبان در محل نمایشگاه های بین المللی کیش و همایش های رویداد نیز همه روزه از ساعت 9 صبح تا 14 و 30 در روزهای سه شنبه سوم تا چهارشنبه پنجم در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار گردید.

همچنین در بخش همایش این رویداد، برگزاری 16 پنل تخصصی در زمینه های شناسایی فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری، اقتصاد دانش بیان و تامین مالی حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی برگزار گردید.

هدف اصلی برگزاری این رویداد، حضور و مشارکت اکوسیستم توسعه این حوزه شامل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به عنوان متولی، وزارت نفت و شرکت های تابعه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی کنار هم برای طرح مسائل، مشکلات، مزیت ها، فرصت ها و گام برداشتن در مسیر توسعه بود .

تامین مالی این بخش از دیگر اهداف برگزاری این رویداد مهم بود که در این راستا مذاکرات و اسناد همکاری بین شرکت های مختلف خصوصی و دولتی، بانک و منابع مالی، سرمایه گذاران بخش خصوصی به عمل آمد.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به عنوان میزبان، منطقه آزاد کیش به عنوان هاب پشتیانی نفت و گاز، منطقه آزاد قشم به عنوان هاب سوم پتروشیمی ایران، منطقه آزاد چابهار به دلیل همجواری با سواحل استراتژیک مکران و طرح های پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و شرکت های مشاوره و پیمانکاری و تولید کنندگان تجهیزات خاص شرکت حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر از جمله شرکت کنندگان این رویداد هستند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بانک صادرات ایران، انجمن استصنا، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، پارک علم و فناوری پردیس، سازمان منطقه آزاد قشم، پالایشگاه نفت آناهیتا، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان منطقه آزاد چابهار، گروه گسترش انرژی پاسارگاد از جمله برگزار کنندگان پنل های ای رویداد در جزیره کیش بودند.

فهرست